e-Dergi
Başlık : Arıcılık
Açıklama :  Arıcılık Sektörünün Sorunları ile İlgili Toplantı Düzenlendi. Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen Arıcılık sektörünün tüm bileşenlerinin katıldığı toplantıda sektörün nasıl geliştirilebileceği, uluslararası platformlarda çam balının tanıtımı, üreticiler için planlanan eğitimler arı ilaçları ile ilgili yaşanan sorunlar, kalıntı sorunu, bilimsel anlamda yapılması planlanan, çalışmalar arı malzeme üreticilerinin sorunları ,tüketicinin bilgilendirilmesi için yapılması gerekenler gibi konular masaya yatırıldı. 2016 yılı Şubat ayında İzmir`de yapılacak Agro -Expo fuarında sektörün katılımının sağlanması için çalışmalar planlandı. Verimli geçen toplantıya İzmir, Manisa, Çanakkale , Balıkesir, Muğla, Burdur, İsparta Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanları. Merkez Birliği Başkanı, Tagyad Başkanı, Armasad Başkanı .İBB Tarımsal Üretim Daire Başkanı , İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni bölümü yetkilileri, Ege tarımsal Araştırma Enstitüsü yetkilileri ,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il müdürlüğü yetkilileri katıldılar.
İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü
Açıklama :  Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü görevine atanmış olan meslektaşımız ve yönetim kurulu üyemiz sayın Mustafa YALÇIN` ı ziyaret ederek kendisine görevinde başarılar diledik.Veteriner hizmetleri konusunda planlanan çalışmalar, yeni kurulacak olan hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezi konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. Çiğli belediyesinde görev yapan bütün meslektaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz. İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Md`lüğü Ziyaretimiz
Açıklama :  Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdür Yardımcısı meslektaşımız Sayın Selami Turan`ı ziyaret ederek İl genelinde meslektaşlarımızın ilgili kanun ve yönetmelikler ,uygulamalar kapsamında karşılaştıkları sorunlar, yapılmasını planladığımız çalışmalar ve Bakanlığa ilettiğimiz önerilerimiz konusunda görüş alışverişinde bulunduk.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğüne atanan meslektaşımız sayın Ayşe Şener`i yeni görevinden dolayı tebrik ettik.
Kurumda çalışan tüm meslektaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.


İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : İzmir Veteriner Sınır Noktası Müdürlüğü
Açıklama :  Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğünde Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görev yapan meslektaşımız Sayın Ali Erkul İzmir Veteriner Sınır Noktası Müdürlüğüne atanmıştır bu kapsamda yönetim kurulu olarak kendisini ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik; daha önceki görevinde mesleğimize ve odamıza olan katkıları için teşekkürlerimizi ilettik, İzmir Veteriner Sınır Noktası Müdürlüğünde görev yapan meslektaşlarımızla beraber yapılan çalışmalar ve uygulamalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk.

İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : ATLARDA UYGULAMALI TENDON ULTRASONOGRAFİSİ EĞİTİM SEMİNERİ
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odamız ve Türkiye Jokey Kulübü iş birliği ile 18.01.2014 tarihinde İzmir Yarış Atları hastanesinde Atlarda Uygulamalı Tendon Ultrasonografisi eğitimi verildi.
Başlık : 171. Yıl - 30 KASIM 2013
Açıklama :  Türkiye`de Veteriner Hekimliği eğitim ve öğretiminin başlangıcının 171. yılı onuruna düzenlediğimiz İzmir Veteriner Hekimler Odamız balosuna katılan değerli meslektaşlarımız ve eşlerine, destek sağlayan tüm ecza deposu , firma ,kurum ve kuruluşlara, şarkıları ile bizlere güzel bir gece yaşatan sanatçımız Seda Üren ve ekibine teşekkür ediyoruz.
Ayrıca Türkiye`nin tamamı Veteriner Hekimlerden oluşan ilk halk dansları topluluğumuzda görev alan meslektaşlarımızı tebrik ediyor 3 ay gibi kısa sürede bu geceye hazırlandıkları ve Ege yöresi oyunlarıyla balomuza renk kattıkları için emeklerine sağlık diyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim kurulu
Başlık : OFTALMİK MUAYENE VE TANI YÖNTEMLERİ SEMİNERİ
Açıklama :  VETERİNER AKADEMİSİ "DETAYA ODAKLI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ"
EĞİTİM PROGRAMI : 17 Kasım 2013 (Pazar -1 GÜN ) Tamamlandı ... KATILIMINIZ VE KATKILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
SAAT: 09.00-12.00 Prof. Dr. Ali BELGE; OFTALMİK MUAYENE VE TANI YÖNTEMLERİ Sistemik Hastalıklarda Karşılaşılan Oftalmik Bozukluklar (Bakteriyel, Viral, Protozoal, Mantar, Paraziter Enfeksiyonlar)
SAAT: 13.30-15.30 Prof. Dr. Murat ŞAROĞLU; HER YÖNÜYLE KATARAKT OPERASYONU SAAT: 16.00-17.00 UYGULAMA: OFTALMOSKOP TANITIMI VE KULLANIMI
Katılımcılara, eğitim sonunda Hologram Bandrollü Akademi Katılım sertifikası verilmiştir.
Başlık : 2014 Tarife Belirleme Toplantıları
Açıklama :  2014 yılı büyükbaş ve pet kliniklerde uygulanacak olan asgari ücretlerin tespiti için toplantılar düzenlenmiştir.Tarifeler Merkez Konseyi tarafından onaylandıktan sonra Web sayfamızda yayımlanacaktır.Katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu

Başlık : Ata`ya Saygı Yürüyüşü
Açıklama :  Fikir ve başarıları ile Dünya Milletlerine örnek olan Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : “ETİK KARAR VERME SÜRECİ”
Açıklama :  03 Kasım 2013 tarihinde Odamız tarafından düzenlenen Etik Karar Verme Süreci konulu seminere katılan tüm meslektaşlarımıza ve etkileyici sunumundan dolayı Prof Dr Abdullah ÖZEN’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : Oda Başkanları Toplantısı Yapıldı.
Açıklama :  Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyince 26/27 Ekim 2013 tarihinde Ankara’da yapılan Oda Başkanları Toplantısında Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim uygulamaları ile yapılması gerekenler ve izlenecek yol haritası hakkında bilgilendirme yapıldı.
2013 yılında tek tip olarak uygulanması planlanan sözleşmeler ve kamu dışında çalışan veteriner hekimlerin aylık asgari ücret tarifelerinin belirlenmesi, Veteriner ilaç satışı ve GLN numarası alınması ve bu konuda Sağlık Bakanlığı ile yapılacak çalışmanın planlanması,oda kayıt sistemi girişlerinin tamamlanması,mükerrer kayıtların ortadan kaldırılması ve çalışmaların hızlandırılması için kararlar alınmıştır.
Bilgilerinizi rica ederiz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : 29 Ekim 2013 Cumhuriyet Çoşkusu
Açıklama :  Türk’üm Doğruyum, Çalışkanım, İlkem; küçüklerimi korumak, Büyüklerimi saymak, Yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, Durmadan yürüyeceğime and içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!
Başlık : 171. Yılı kutladık
Açıklama :  Mesleğimizin başlangıcının 171.yılı Kutlandı. 23 Ekim 2013 Tarihinde Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına Çelenk Koyduk, Saygı Duruşunda Bulunduk. -Ege Bölgesi Sanayi Odası “Sanayiciler Kulübü” Kokteyl Verildi
Başlık : ‘Yalnız Değiliz’ Projemiz Resim ve Fotoğraf Sergisi
Açıklama :  4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeni ile İzmir Ticaret Odası’nda “Yalnız Değiliz” adlı projemizden karelerin yer aldığı bir sergi düzenledik. Tübitak tarafından desteklenmekte olan projede hedef; çevremizde yaşayan hayvanlara ilişkin çocuklarımızda, öğretmenlerinde ve ailelerinde farkındalık yaratmak. Konak Belediye Başkanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen projede İzmir Veteriner Hekimler Odası ve Olgu Anaokulu da paydaş olarak yer alıyor. Üçüncü grup eğitimin tamamlandığı projemizi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde sizlerle paylaşmak istedik. Sergi açılışı; Proje yürütücüsü Konak Belediye Başkanlığı adına Başkan Yardımcısı Serpil GÜNGÖR, Paydaş okul Olgu Anaokulu yöneticileri Özden CAN, Çetin CAN, projeye katılan anaokulu öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velileri, Orman ve Su İşleri IV. Bölge Müdürü Rahmi BAYRAK, Orman ve Su İşleri İzmir Şube Müdürü Hayati BİNBOĞA, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Necdet AKKOCA, Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Zeynep ARSLAN, Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nadide KOLDAŞ, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ülkümen RODOPLU ve meslektaşlarımızın yanı sıra hayvansever dernek temsilcilerinden Ender ADADAN, Esin ÖNDER, Funda ERSOY, Şule BAYLAN ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışta hoş geldin konuşmasını yapan Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR sonrasında sözü Proje Yürütücüsü Veteriner Hekim Dr. Sait TONG’ a verdi. Proje hakkında bilgilendirme yapan Sait TONG’ un ardından konuşmalarını yapan Konak Belediye Başkan Yardımcısı Serpil GÜNGÖR, Orman ve Su İşleri IV. Bölge Müdürü Rahmi BAYRAK, hayvansever dernek temsilcilerinden Şule BAYLAN 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününe, Hayvanları Koruma Kanununa ve Projemize ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Etkinliğimize katılarak bizlerle birlikte olan tüm katılımcılara ve meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Başlık : Minik yüreklere sevgi projesi
Açıklama :  4 Ekim ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’, ‘Yalnız Değiliz’ projesi kapsamında eğitim gören anaokulu öğrencilerinin İzmir Ticaret Odası’nda açtığı sergi ile kutlandı. www.haberhurriyeti.com / ÇEVRE Konak Belediye Başkanlığı yürütücülüğünde MEB Özel Olgu Anaokulu ve İzmir Veteriner Hekimler Odası ortaklığı ile gerçekleştirilen ‘Yalnız Değiliz’ projesi TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmektedir. Proje, eğitim gören 45 anaokulu öğrencisi ve 3 öğretmenin katılımı ile gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında çocuklar mahallelerindeki kedi, köpek ve kuşların yanı sıra Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde sahipsiz hayvanları ve Kuşcenneti’nde hiç görmedikleri kuş türlerini yakından gözlemleme ve bu konularda bilgilenme şansına sahip oldular. Projenin son günü olan 4 Ekim günü de İzmir Ticaret Odası’nda açılan ve proje kapsamında yaptıkları çalışmaları anlatan sergide ailelerine ve ziyaretçilerine bilgilendirdiler. İzmir Ticaret Odası’nda açılan sergi öncesi İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla bir konuşma yaptı.
Başlık : Pet Show 2013 Fuarına Katıldık
Açıklama :  Bu sene 16. Kez kapılarını açan Pet Show 2013 26-29 Eylül tarihleri arasında İzmir Fuar alanı 4 no’ lu holde yapıldı.
Fuarda odamız tarafından açılan stant, çok sayıda hayvan sever ve meslektaşımız tarafından ziyaret edildi.
Standımızda görev yapan Yönetim Kurulu Üyelerimiz, ziyaretçilerimize “Veteriner Hekim Kimdir” ile “Evcil Hayvanlarımız Ve Biz” isimli broşürlerimiz dağıtılarak mesleğimiz ve çalışma alanlarımız hakkında bilgi vererek Veteriner Hekimliğin önemini anlattı.
Bu yıl İlk defa, Anadolu Guineapig ve Kemirgen Irkları Derneği tarafından düzenlenen ``1.Guineapig Güzellik Yarışması`` yapıldı.
Meslektaşlarımız Kutlu DAYIOĞLU, Uğur DAYIOĞLU, Berna BOSTANBAŞ jüri üyeleri arasında yer aldı.
Ayrıca Kedi Güzellik yarışmasının jürisi meslektaşlarımız Hakan BOYAR, Çiğdem ÇETİN ve Mustafa YALÇIN’ dan oluşurken; Köpek Güzellik yarışması jürisi meslektaşlarımız Hakan BOYAR, Funda ÖZATA ve Kutlu DAYIOĞLU oldu.
Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Veteriner Tıbbi Ürünler ile ilgili bilgilendirme toplantısı
Açıklama : Konu: Bilgilendirme toplantısı
Veteriner Tıbbi Ürünlerle ilgili olarak gerek daha bilinçli bir sektör oluşturmak gerekse bu ürünlerin üretimi, temini, nakliyesi,muhafazası kullanımı ,reçeteli ve reçetesiz satışı,tanıtımı gibi konularda eksik ve yalnış bilgilenmeden kaynaklanan sorunların giderilmesi amacıyla yaptığımız bilgilendirme toplantısında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdür Yardımcısı Sayın Selami Turan ,Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sayın Ali Erkul ve meslektaşlarımız Sayın Figen Ayberk,Yılmaz Şenkaya ve Emrah Çobankaya İlgili yönetmelikler ,talimatlar ve yapılan uygulamalar hakkında bilgi vermiştir kendilerine teşekkür ediyoruz.
Ayrıca yürürlükteki mevzuat gereği Veteriner Tıbbi ürün perakende satış izni almamış Veteriner muayenehane, poliklinik ve hayvan hastanelerinin bu konuda son başvuru tarihlerinin 15 Ekim 2013 olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim kurulu
Başlık : 9.Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık fuarına katıldık.
Açıklama :  19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında 9.Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık fuarına katıldık.
Yoğun katılımın olduğu fuarda faaliyetlerimizi broşürlerimizi ve Veteriner Hekimler Odamız Veteriner Halk Sağlığı Çalışma grubu üyemiz Adnan Serpen’in hazırlamış olduğu “İnternet ve Medyada yer alan kasaplık piliç eti ve yumurta haberleri üzerine bir değerlendirme” adlı kitap katılımcılara dağıtıldı. Bilgilerinize rica ederiz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : 3. İzmir Koyun ve Keçi Panayırı Yapıldı
Açıklama :  İzmir Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinin Seferihisar Belediyesinin katkıları ile düzenlediği 3.Koyun ve Keçi Panayırı 14-15 Eylül 2013 tarihinde Seferihisar da yapıldı.
Koyun ve Keçi sütünün soğuk zincirine alınmasının önemi,sektörün sorunları,kadın girişimcilerin sektörle ilgili tecrübeleri tartışıldı.Türkiye de ilk kez kurulan küçük baş hayvan pazarının açılışı yapıldı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve İl Müdürlüğü yetkilileri,Birlik Başkanları ve Odamız Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı panayıra emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.
Açıklama : İzmir Veteriner Hekimler Odamız tarafından Fotoğraf kursu düzenlendi. “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” başlığıyla verilen eğitim odamızın Alsancak ta bulunan merkezinde yapıldı. Her hafta Salı günü saat 18.00 de başlayarak yaklaşık iki saat devam eden eğitim meslektaşımız Mustafa YALÇIN tarafından verildi. Eğitim süresince kursiyerlere; fotoğrafın temel kuralları, makineler, objektifler, filmler, temel ve yardımcı araçlar, ışık bilgisi, optik bilgisi, çekim teknikleri, enstantane, diyafram ve asa ilişkisi, kompozisyon kuralları, fotoğraf çeşitleri, fotoğrafta temel sanat akımları, fotoğrafın yerli ve yabancı temsilcilerine ait önemli fotoğraflar ve teknikleri, fotoğraf okuma tekniği konularında eğitim verildi. Bir hafta da ders uygulamalı olarak sahada görüntüler çekilerek yapıldı. İlk dersi 4 Haziran da yapılan eğitim, 2 Temmuzda yapılan son ders ile tamamlandı. Toplam 5 hafta devam eden eğitime kursiyer olarak katılan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim H. Gökhan ÖZDEMİR eğitime katkılarından dolayı meslektaşımız Mustafa YALÇIN’a bir plaket vererek teşekkür etti. Düzenli olarak katılan 15 meslektaşımıza eğitim sonunda katılım belgesi verildi. Katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : İzmir VHO Gündoğdu Meydanında, 5 Haziran 2013
Açıklama :  Veteriner Hekimler hayvan sağlığı yanında halk sağlığı ve çevre konusunda sorumlulukları olan bir meslektir. Sağlık ve çevre gibi tüm sorumlulukların yürütülmesinde demokrasinin sağlıklı yürümesinin ve toplumsal duyarlılığının gerekli olduğuna inanıyoruz. Birey hak ve özgürlüklerinin dikkate alındığı bir ülkede, insanların barış ortamı içinde bir yaşam süreceği inancıyla sağduyulu bir yaklaşımla olaylara bakılmalıdır. Bu anlayışla Gezi parkının korunması çerçevesinde çevre ve demokrasi için gösterilen duyarlılığa ve toplumsal sorumluluk anlayışını saygıyla karşılıyoruz ve destekliyoruz. Devam eden olaylarda biber gazından etkilenen hayvanların tedavileri için destek veren Veteriner Hekimlerimize teşekkür ediyoruz. 5 Haziran Dünya Çevre Gününde yaşanabilir bir çevrenin bitki hayvan insan ayrımı yapmadan dikkate alınması gereklidir. Veteriner Hekimler olarak sağlıklı bir çevre, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir demokrasi için sorumluluklarımız olduğunu, barışcıl eylemlere karşı olmadığımızı, ancak şiddete karşı olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Menderes İlçe Temsilcisi seçimi yapıldı.
Açıklama :  8 Mayıs 2013 tarihinde Menderes de meslektaşlarımızla yaptığımız toplantıda mesleki sorunlar ve çözüm önerileri reçete uygulamaları ve Bakanlığın göndermiş olduğu yeni talimatlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş,ilçe temsilcisi olarak meslektaşımız Mehmet Akgün seçilmiştir.Daha önceki ilçe temsilcimiz Mustafa Yanıker’e katkılarından dolayı ve katılan meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Torbalı İlçe Temsilcisi seçimi yapıldı
Açıklama :  28 Mayıs 2013 tarihinde Torbalı da meslektaşlarımızla yaptığımız toplantıda mesleki sorunlar ve çözüm önerileri reçete uygulamaları ve Bakanlığın göndermiş olduğu yeni talimatlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürü Sayın Kenan Uyar ve kurumda çalışan Veteriner Hekimler ziyaret edilmiş,ilçe temsilcisi olarak meslektaşımız Tuncer ÖĞÜT seçilmiştir.Katılan meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : 2. Ulusal Süt Zirvesi İzmir`de Düzenlendi
Açıklama :  2. Ulusal Süt Zirvesi odamızın da bulunduğu kamu ve sivil toplum örgütünden oluşan düzenleme kurulunun organizasyonu ile İzmir Swissotel Grand Efes Otel’de 20-21 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlendi. Zirvenin birinci günü 20 Mayıs 2013 önceden oluşturulan,üniversitelerden akademisyenler,kamu görevlileri,sivil toplum örgütlerinden, özel sektör, süt hayvanı yetiştiriciliği ve diğer hayvan yetiştiriciliği yapan kuruluşların temsilcilerinin katılımından oluşan,“Sürü Yönetimi Hayvan Sağlığı ve Refahı Komitesi, Kaliteli Süt Üretimi ve İşleme teknolojileri Komitesi, Süt Politikası ve Ekonomisi ile Beslenme ve Tüketim Komitesi “olmak üzere zirvenin ikinci günü tartışılmak üzere bildiriler hazırlandı.
21 Mayıs 2013 ikinci günü sabah açılış konuşmalarından sonra hazırlanan bildiriler okundu ve tartışıldı.Tartışmaların ağırlıklı olduğu konular içinde hayvan yetiştiriciliğinin sorunları, desteklemeler, kaliteli kaba yem sorunu, mer’alarla ilgili sorunlar, çiğ süt fiyatları ve kaliteli ve sağlıklı süt tüketimi üzerine odaklandı. Öğleden sonra süt ve süt ürünleri sektörü ile ilgili dünya ve Türkiye istatistikleri, sektör temsilcilerinin konuşmaları ve plaket töreni ile son buldu.
Zirveye Oda Başkanımız H.Gökhan Özdemir ve odamız üyelerinden Veteriner Hekim Adnan Serpen katılmıştır.
Zirve boyunca sektörle ilgili sponsor kuruluşların zirvenin düzenlendiği salonun yakınında açtıkları stantlar da çeşitli tanıtım faaliyetlerinde bulunuldu.
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından zirveye,Hayvancılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. İbrahim Özcan,Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Sayın Dr.Nahit Yazıcıoğlu katılmıştır.
İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : Reçete Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı - 09.05.2013
Açıklama :  Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalan protokol çerçevesinde basımı ve dağıtımı yapılacak olan reçeteler ve reçete düzenlenmesinde uyulması gereken kurallar konusunda İzmir Veteriner Hekimler Odamız tarafından düzenlenen toplantıda meslektaşlarımıza detaylı bilgi verilmiş ve reçeteler dağıtılmıştır.Bilgilendirme konusunda yardımlarını esirgemeyen Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü meslektaşımız Sayın Ali ERKULve Veteriner Hekim Figen AYBERK`e ve yoğun katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.Reçete uygulamaları ile ilgili bakanlık tarafından iletilen tüm detaylar Odamız Web sitesinde bulunmaktadır.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Dünya Veteriner Hekimler Gününü Kutladık
Açıklama :  2000 yılından itibaren kutlanmaya başlanılan Dünya Veteriner Hekimler Gününde bu yıl 27 Nisana denk gelen haftada liselerde meslek tanıtım günleri yapıldı Mesleğimizle ilgili detaylar Ünivesite sınavlarına girecek gençlerimize anlatıldı bu etkinlikte görev alan meslektaşlarımız Yıldız Ay YİĞİT,Süleyman YÜKSEL,Meral GÖKDAĞ,Tuncer ÇELİK,Seval ÇETİN,İbrahim YAVUZ`a teşekkürlerimizi sunuyoruz.Ayrıca Çeşme Ildırı mevkiinde 25 yıl önce yanan alanda Ege Orman Vakfı ile birlikte bağışladığımız fidanları dikerek Veteriner Hekimler Korusu oluşturduk, meslektaşlarımızla güzel geçen bir kahvaltı ile günümüzü kutladık.Destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Hayvan Hakları Sempozyumu 26.04.2013
Açıklama :  Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenen II.Hayvan Hakları Sempozyumunda Oda başkanımız H.Gökhan Özdemir tarafından Hayvan refahı ile ilgili uluslararası mevzuat,çiftlik hayvanlarının refahına ilişkin uygulamalar,refah adı altında yapılan yanlışlar,Veteriner Hekimlerin hayvan refahındaki sorumlulukları hakkında sunum yapılmıştır.Konunun hayvan hakları yönünden hukuki boyutu Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri tarafından detaylı bir şekilde ele alınmış,hayvansever STK lar tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Başlık : Ev Hayvanlarında Anksiyete Bozuklukları Semineri
Açıklama :   İzmir Veteriner Hekimler Odamızca 07 Nisan 2013 tarihinde düzenlenen ve Prof.Dr. Tamer Dodurka tarafından verilen Ev Hayvanlarında Anksiyete Bozuklukları konulu seminerde Anksiyetenin nörobiyolojisinden başlayarak nörofarmakoloji, yalnızlık endişesi,kompulsif bozukluklar,self agresyon,tanı ve tedavi konularında detaylı bir sunum yapılmış,hayvanlarda bu durumun çok sık rastlanıldığı kronikleşmesi durumunun başka sorunlara yol açacağı erken teşhisin önemi hocamız tarafından vurgulanmıştır.Değerli hocamıza ve katılan değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
H.Gökhan ÖZDEMİR
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Başkanı
Başlık : Haber Hürriyeti
Açıklama :  Oda Yönetim Kurulumuzu yılların gazetecisi Haber Hürriyeti Yayın Yönetmeni Sayın İbrahim Irmak ziyaret etti.
Ziyaret sırasında medya, Veteriner Hekimler, hayvanseverler ve kamuoyunun olaylara yaklaşımları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Mesleğimize yönelik haberlerin kamuoyuna etkin olarak duyurulması il ilgili iletişim halinde olma konusunda hemfikir olunan görüşme keyifli geçti.

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Meslek Büyükleri Günü - 28 Mart 2013
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odamız ve Ege Vet, Ata-Fen işbirliği ile 2012 yılında başladığımız ve bundan sonraki yıllarda geleneksel hale getirmeyi planladığımız "Meslek Büyükleri Günü" nün ikincisini 28 Mart 2013 tarihinde kutladık.
Mesleklerinde 40 yıl ve üzerindeki meslek büyüklerimizle önce sabah kahvaltısında bir araya gelerek neşeli bir güne başladık sonrasında Ata-Fen EgeVet Kemalpaşa tesislerine hep birlikte giderek Türkiye`de ilk defa üretilen 7li ve 9lu aşılar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.Türkiye`de hayvancılık sorunları,mesleğin geldiği durum, meslektaşların sorunları daha önceki yıllarda meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunlar ve meslek büyüklerimizin anıları ve yaşadıkları hakkında sohbet edildi.Uzun süredir birbirini görmeyen büyüklerimiz ve İzmir`e yerleşen değerli hocalarımızın da birarada olduğu güzel bir yemekten sonra bir sonraki yılda tekrar buluşmak üzere vedalaştık.Katılan tüm meslek büyüklerimize,Ege Vet Genel Müdürü Sayın Tahir Yavuz nezdinde bütün çalışanlara teşekkür ediyor sağlıklı günlerde tekrar birlikte olmayı diliyoruz.
H.Gökhan ÖZDEMİR
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu Başkanı
Başlık : Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi
Açıklama :  İl Hayvanları Koruma Kurulu kararı doğrultusunda Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde Orman ve Su işleri Şube Müdürlüğü,İzmir Veteriner Hekimler Odası ve Kurul üyesi Sivil Toplum Kuruluşlarını katkıları ile düzenlenen Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimine Odamız Yönetim Kurulu üyesi Mutafa Yalçın katılarak Hayvan Davranışları konusunda eğitim vermiş ,21 kursiyerin katıldığı eğitime 17 kişi belge almaya hak kazanmıştır.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Veteriner Hekim Sn. Selçuk Karakülçe`yi ziyaretimiz
Açıklama :   İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulumuzu oda seçimleri sonrası ziyaret ederek tebrik eden her türlü çalışmaya katkı koyacaklarını ifade eden meslektaşımız Veteriner Hekim sayın Selçuk Karakülçe`nin Başkanlığını yürüttüğü DSP İl Yönetimine iadei ziyarette bulunduk. Ülkenin hayvancılık sorunları Dsp il Yönetiminin bu konudaki çalışmaları ve planları ,odamızın faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.Kendilerine nisan ayında yapılcak il kongresinde başarılar diliyoruz..
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : İVHO yönetim kurulu olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4.Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettik
Açıklama :
 İzmir,Manisa,Aydın ve Muğla illerini kapsayan 4.Bölge Müdürlüğü çalışmaları ve uygulamaları ile ilgili Bölge Müdürü Rahmi Bayrak ve Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Veteriner Hekim Hasan Paşalı’dan bilgi alınmıştır.
 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu,yeni hazırlanacak yasa taslağı ile ilgili odamızın önerileri dile getirilmiş,yaban hayatı hayvanlarının rehabilitasyonu konusunda İzmir ilinde ve bölgede yapılan çalışmalara odamızın katkı koyabileceği ifade edilmiştir.
 Sahipli ve sahipsiz hayvan kayıt sistemi ve mikroçiple kayıt için Bakanlığın kuracağı sisteme odamızın nasıl destek olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunulmuştur.
 
  İzmir Veteriner Hekimler Odası
  Yönetim Kurulu
 
Başlık : Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi eski Başkanı odamızı ziyaret etti.
Açıklama :  TVHB Merkez Konseyi eski Başkanı ,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müşaviri ve TVHB Yüksek haysiyet divanı üyesi sayın Ali EROĞLU Bakanlık İzmir İl Md.Yardımcısı sayın Selami TURAN`la birlikte odamızı ziyaret ederek yeni yönetim kurulumuza başarı dileklerinde bulundular.

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : TVHB Merkez Konseyi Başkanı Sayın Talat GÖZET
Açıklama :  Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı İzmir Veteriner Hekimler Odamızı Ziyaret Etti. TVHB Merkez Konseyi Başkanı Sayın Talat GÖZET ve 2.Başkan Sayın Ali KOÇ yönetim kurulumuz toplantısına katılarak mesleğimizin sorunları,odalarımız ve konsey tarafından yapılması gereken çalışmalar,27 Nisan 2013 tarihinde kutlanacak Dünya Veteriner Hekimler Gününde planlanan çalışmalar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı dışındaki kurumlarda istihdam edilen kamuda hizmet veren veteriner hekimlerinin sorunları ve yapılan girişimler,yeni yönergeyle odalarımıza gönderilen İşyeri Veteriner Hekimliği uygulamaları, serbest çalışan meslektaşlarımızla ilgili uygulamalar,Yetkilendirilmiş Veteriner Hekimlikle ilgili Bakanlığın planladıkları çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Başlık : İzmir Hayvan Hakları Platform toplantısı
Açıklama : İzmir genelinde faaliyet gösteren doğa ve çevre koruma, hayvanları koruma dernekleri,hayvan hakları savunucuları,İzmir`i Sevenler Derneği,İzmir Barosu ve bir çok sivil toplum kuruluşunun kurmuş olduğu İzmir Hayvan Hakları Platformu`nun daveti üzerine ilk toplantılarına İzmir Veteriner Hekimler Odası olarak katıldık.
Toplantıda hayvanları koruma kanunu ve yeni taslağı hakkında yaptığımız çalışmalar,sokak hayvanı nüfusunun kontrolü için yapılması gerekenler,insan hayvan ve çevre sağlığı açısından bakış açısının ne olması gerektiği bugüne kadar konu ile ilgili odamızın neler yaptığı Oda Başkanı H.Gökhan Özdemir tarafından yapılan konuşmada belirtilmiştir.
İzmir il Müftü yardımcısı,Karşıyaka Belediyesi Veteriner işleri Müdürü Çağlayan İnanlı,Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Zeynep Seher Arslan,Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü adına Veteriner Hekim Dr.Ebru Tong ,odamızdan meslektaşlarımız Adnan Serpen, Mustafa Yalçın katılmıştır.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Bergama-Dikili-Kınık İlçe Temsilcisi Seçildi
Açıklama : Bergama`da yaptığımız toplantıda bölge ilçe temsilciliğine Veteriner Hekim Bülent Gensoy seçilmiştir.
Toplantıda yeni yönetmelikler kapsamında klinik ruhsatları sorunları,reçete uygulamaları,TVHB Merkez konseyince tüm odalalara gönderilen yeni İşyeri Veteriner Hekimliği Yönergesi,civar illerden ilçeye gelerek yapılan ilaç satışı sorunları ve çözüm için yapılması gerekenler,şap aşısı uygulamaları ile ilgili yaşanan sorunlar,Tarsim veteriner hekimlerinin uygulamaları gibi konularda yapılması gerekenler görüşülmüştür.
Katılan tüm meslektaşlarımız teşekkür ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünü Ziyaret ettik
Açıklama : Odamıza gelerek yönetim kurulumuzu tebrik eden Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nadide Koldaş ve meslektaşlarımıza iadei ziyarette bulunduk.
Çiğli Veteriner İşleri Müdürlüğünün çalışmaları,ilköğretim öğrencilerine verdikleri eğitimler ,sokak hayvanları ile ilgili uygulayacakları kayıt sisitemi ve mikroçip uygulamaları ile ilgili yapılacak çalışmalar konusunda görüşme yapıldı.
Çalışmalarında başarılar diliyoruz.

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Valilik Ziyaretimiz
Açıklama : Değerli Meslektaşlarımız,
12.02.2013 tarihinde İzmir Veteriner Hekimler Odası yönetim kurulu olarak İzmir Valisi Sayın Cahit KIRAÇ`ı makamında ziyaret ettik.
Mesleki çalışmalarımız ve etkinliklerimiz konusunda bilgilendirme yaparak planladığımız çalışmalarımızdan söz edildi.
Valilik ve ilgili kuruluşların çalışmalarımıza destek vereceği bölgemizin hayvancılık potansiyelinin önemli olduğu vurgulandı.
Expo için yapılacak çalışmalar, Dünya süt zirvesi, Dünya Veteriner Hekimler Günü, Kurban hizmetlerine ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Yoğun programı arasında bize zaman ayırdığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

Ziyaretimiz sırasında çekilen Fotoğraflar sitemiz Fotoğraf Galerisinde paylaşıma sunulmuştur.

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu


Başlık : Leishmania toplantısı yapıldı.
Açıklama :  29.01.2013 Salı günü, Dr. Behçet Uz Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Eğitim salonu’nda İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Şubesi’nin düzenlediği ve İzmir Veteriner Hekim Odası, Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, İzmir Veteriner Hekim Odası, Torbalı Toplum Sağlığı Merkezi, Bornova Toplum Sağlığı Merkezi temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen leismania toplantısında izmir’de artan insan ve köpek leismania vakaları ile ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirilerek çalışma grubu kuruldu. İnsan Leishmaniasisi ile mücadele için rezervuar konak, köpek leishmaniasisi ile ilgili tanı problemleri, köpek leishmaniasisi bildiriminin zorunlu hale getirilmesi, tanı için kullanılacak kitlerin temini, barınaklarda tarama testi uygulanması, veteriner hekimlerin eğitimi ve vektör kum sinekleriyle mücadele konuları tartışıldı. Toplantı sonunda veteriner hekimlerin eğitimi, broşür ve bilgilendirici materyallerle halk eğitimi planlanarak, çalışma grubunun şubat ayı içerisinde tekrar toplanması kararlaştırıldı.
Başlık : 2-3 Şubat 2013 TVHB Toplantısı gerçekleştirildi.
Açıklama :  Antalya,Muğla, Isparta ve Burdur odaları ile daha önce İzmir`de yaptığımız toplantı sonrasında aldığımız karar ve önerileri İzmir Veteriner Hekimler Odası olarak 2-3 Şubat 2013 tarihinde Ankara`da Merkez Konseyimiz tarafından düzenlenen toplantıda dile getirdik.
Özellikle işyeri Veteriner Hekimliği, sözleşmelerin tüm odalarca bir örnek uygulanması, fiyat tarifeleri uygulamaları, yeni kayıt sistemleri,Tarsim,Tarım Danışmanlığı vb. konular için çözüm önerileri tartışıldı.
H.Gökhan ÖZDEMİR
İzmir Veteriner Hekimler
Odası Başkanı
Başlık : Kemalpaşa ilçe temsilcimizi seçtik 31.01.2013
Açıklama :  31 Ocak 2013 te Kemalpaşa`da meslektaşlarımızla yaptığımız toplantıda yeni yayımlanan yönetmelikler ve yapılacak uygulamalarla ilgili bilgilendirme yapılmış mesleki sorunlar ve çözüm önerileri görüşülmüş,ilçe temsilcisi olarak meslektaşımız Süleyman YÜKSEL seçilmiştir.Katılan meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Oda Başkanları Toplantısı - 26.01.2013
Açıklama : Türk Veteriner Hekimleri Birliği merkez konseyince 5-6 Ocak 2013 tarihinde Ankara`da yapılan toplantıda alınan karar doğrultusunda İzmir Veteriner Hekimler Odamızda Antalya ,Muğla Burdur İsparta ve Aydın oda başkanları ve katılan yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplantı yapılmıştır.Veteriner Hekim asgari ücretleri , sözleşme tasdik ücretleri,eğitim sertifikaları, sözleşme örneklerinin standardizasyonu ,iktisadi işletmeler,damızlık birlikleri,hayvanların kimliklendirilmesi,işyeri veteriner hekimliği,aidat ödemeleri,tarsim ,tarım danışmanlığı vb. konularda yapılması gerekenler ve sorunların çözümü için ortak kararlar alınmıştır.
Merkez konseyimizin 2-3 Şubat 2013 tarihinde Ankara`da yapacağı toplantıya birlikte karar aldığımız odaları temsilen İzmir Veteriner Hekimler Odası olarak katılacağız.
İzmir`deki toplantımıza katılan oda başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz.
H.Gökhan ÖZDEMİR
İzmir Veteriner Hekimler
Odası Başkanı
Başlık : Küçük Hayvanlarda Klinik Hematoloji Seminer - 20.01.2013
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odası ve Klivet İzmir Şubesi ile birlikte düzenlediğimiz Küçük Hayvanlarda Klinik Hematoloji, Transfüzyon Tıbbı ve Hemostazis konulu seminerde, Hayvanlarda kan bankacılığı,Pratik transfüzyon, Kanın depolanması, Donör seçimi, Kan Toplanması, Kan gruplarının saptanması, çapraz karşılaştırma, Transfüzyon reaksiyonları gibi konularda İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof.Dr.Murat ARSLAN tarafından detaylı bir sunum yapılmış, programın öğleden sonraki kısmında uygulama yapılmıştır. Seminerimize Klivet Başkanı Prof.Dr.Nilüfer AYTUĞ`da katılmıştır. Seminere katılan meslektaşlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
Başlık : Bayındır ilçe temsilcimizi seçtik - 12.01.2013
Açıklama :  12 Ocak 2013 te Bayındır`da meslektaşlarımızla yaptığımız toplantıda yeni yayımlanan yönetmelikler ve yapılacak uygulamalarla ilgili bilgilendirme yapılmış mesleki sorunlar ve çözüm önerileri görüşülmüş, ilçe temsilcisi olarak meslektaşımız Metin LAFÇI seçilmiştir.Daha önce ilçe temsilciliği görevini yürüten Orhan UÇAR`a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : Bayraklı Belediyesi Veteriner Hekimleri
Açıklama :  Bayraklı belediyesinde çalışan meslektaşlarımız odamızı ziyaret etmiş belediye veteriner hizmetleri uygulamaları, Hayvanları koruma kanunu kapsamında yapılan çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu
Başlık : TVHB Oda Başkanları Toplantısı 5-6 Ocak 2013
Açıklama :  Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından 05-06 Ocak 2013 tarihinde Ankara’da Oda Başkanları istişare toplantısı düzenlenmiştir.Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,Hayvancılık Genel Müdürü Yard Dr İbrahim Özcan,Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Dr.Nahit Yazıcıoğlu,Islah ve Geliştirme Daire Başkanlığı Dr Ali Ayar,Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığı Semra Yılmaz,Gıda İşletmeleri ve Kodeksi Daire Başkanlığı Et ve Yumurta Çalışma Grubu Sorumlusu Veteriner Hekim Hamit Demirtaş 5996 sayılı kanun kapsamında AB müktesabatı doğrultusunda hazırlanan yönetmeliklerle ilgili uygulama ve yapılacaklar konusunda bilgi vermişlerdir.Ayrıca Oda Başkanlarınca sunulan öneri ve sahada karşılaşılan problemler ile ilgili yapılması gerekenler konusunda bilgi alış verişinde bulunulmuştur.Daha sonra Oda Başkanları ve Merkez Konseyi yöneticileri ile yapılan toplantıda tüm odalarla yapılacak uygulamaların bir örnek olması gerektiği mesleki sorunlar ve yapılacak çalışmalar vb konularda görüş alışverişinde bulunulmuş,İzmir Veteriner Hekimler Odamızın içinde bulunduğu bir komisyon kurularak yapılacak çalışmalar sonrasında özellikle işyeri Veteriner Hekimliği sistemi kurulması için bir yönetmelik çalışmasının yapılması kararlaştırılmıştır. H.Gökhan ÖZDEMİR İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı
Başlık : Veteriner Hekimler için Hizmetiçi Eğitim Kursu - 27.12.2012
Açıklama :  Ev ve Süs Hayvanları Satış Yerlerinde Görev alacak Veteriner Hekimler için Hizmetiçi Eğitim Kursu Düzenlendi.
8 Ekim 2011 tarihli resmi gazete de yayımlanan, Ev Ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkındaki Yönetmeliğin “6.madde a bendi doğrultusunda kurs düzenlenmiştir.Kursa 18 Meslektaşımız katılmıştır.
Kursta eğitmen olarak konu anlatan Meslektaşlarımız Cenk Kanbaş, Prof.Dr. Bülent Ulutaş, Dr.Ebru Tong `a ve katılımcılara teşekkür ederiz.
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Başlık : 2013 Yılı için Asgari Ücret Tarifesi Belirleme Toplantısı
Açıklama :  2013 yılı asgari ücret tarifnamesi belirlenmesi için Meslektaşlarımızla toplantı yapılmıştır.
Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi tarafından onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.
Bilgilerinize rica ederiz.
İZMİR VETERİNER HEKİMLER ODASI
Yönetim Kurulu
Başlık : Klinisyen Veteriner Hekimler için Hizmet içi Eğitim Kursu Düzenlendi.
Açıklama :  15 Ekim 2011 Tarihinde yayınlanan Muayenehane Ve Poliklinik Yönetmeliğine Göre, yeni veteriner kliniği açacak olan ve ruhsatlı Kliniği olan meslektaşlarımıza yönelik hizmet içi eğitim kursu 20 Aralık 2012 tarihinde düzenlenmiştir.
Kursta eğitmen olarak katkı sağlayan meslektaşlarımız Dr.Gülçin Erdal, Figen Ayberk, Emrah Çobankaya, Dr.Ebru Tong,Yard.Doç.Dr Sedat Arslan`a ve katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.
İZMİR VETERİNER HEKİMLER ODASI
Yönetim Kurulu
Başlık : Ev ve Süs Hayvanı Satan İş Yeri Sahiplerine Eğitim Kursu
Açıklama :  Ev ve Süs Hayvanı Satışı yapanlara Eğitim verildi. Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği kapsamında Ev ve Süs Hayvanı satışı yapacaklara verilecek eğitim İl Hayvanları Koruma kurulunda alınan kararlar doğrultusunda ve imzalanan protokol çerçevesinde 10-14 Aralık 2012 Tarihleri arasında düzenlenmiştir. İzmir Veteriner Hekimler Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri İzmir Şube Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenen eğitime katkı koyan kurumlara ve eğitmen olarak görev yapan meslektaşlarımız Cenk Kanbaş, Dr.Ebru Tong, A.Kutlu Dayıoğlu, Lütfi Avsever, Türel Gürcan,Mustafa Yalçın, Sinan Okçuoğlu’na ve kursiyerlere teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Başlık : 170. Yıl Balomuz
Açıklama :  170.yılı Veteriner Hekimler Gecesini Coşkun Sabah ile kutladık.

Ülkemizde Veteriner Hekimliği eğitim ve öğretiminin 170.yılı nedeniyle Kuşadası Pamucak Sürmeli Efes otelde düzenlediğimiz gecede meslektaşlarımızla bir arada olduk. Geçen hafta içinde Çukurova Üniversitesinde de Veteriner Fakültesi kurulması kararını ne yazık ki üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.170 yılda 24 fakülte ülkemiz için iç açıcı bir durum değildir.Geçen yıllara rağmen mesleki anlamda ne yazık ki hak ettiğimiz noktaya ulaşabilmiş değiliz.

Gerek meslek örgütleri olarak Veteriner Hekim Odalarının çalışmaları gerek kamu kurumlarında görev alan meslektaşlarımızın mücadeleleri gerekse özel sektörde kliniklerde halkla iç içe olan mesleğe yakışan faaliyetler yürüten meslektaşlarımızın çalışmaları ne yazık ki hak ettiği değeri bulmamaktadır.Devlet politikası olarak ele alınmayan her konuda olduğu gibi mesleki uygulamalarımızın yasal mevzuatlarla doğru desteği alamaması üzücüdür.

Veteriner Hekimler Odamız her kurumsal yapı gibi onu oluşturan yapı taşları ile;temsilcilikleri,komisyonları ve çalışma grupları ile var olabilir.Tüm bu yapı taşlarının temeli de sizler yani mesleğin üyeleridir.

Bir çok sektörden meslektaşımızın yüksek oranda katıldığı Veteriner Hekimler gecemizde olduğu gibi yönetim kurulu olarak meslektaşlarımızdan bundan sonra gerçekleştirilecek her etkinlik ve çalışmamız içinde olmalarını ve çitayı hep birlikte yükseğe taşıyabilmeyi istiyoruz.Keyifli ve mutlu geçen gecemize destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

H.Gökhan ÖZDEMİR
Yönetim Kurulu adına
Başkan

Başlık : ``Tarladan Sofraya Sağlıklı Beslenme``
Açıklama : 27 Kasım 2012 tarihinde İzmir Ticaret Odası Meclis Salonunda ``Tarladan Sofraya Sağlıklı Beslenme``bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Katılımcılar 5996 Sayılı Gıda Kanunu,Sağlıklı Tarım politikası,Et ve > Et Ürünlerindeki Olası Riskler, Türkiye`deki Tarım İlacı Tüketiminin Değerlendirilmesi,Süt ve Süt Ürünlerindeki Olası Riskler,Su Ürünlerindeki Olası Riskler,Gıda Güvenliğinde Basının Rolü ve Görevleri, Organik Tarımın Önemi ve Gelişimi ve Gıda Güvenliği Kapsamında bilgilendirilmiş, İl Müdürlüğü`nce Yapılan Çalışmalar hakkında açıklamalar yapılmıştır.
İzmir Veteriner Hekimler Odası meslektaşlarımızla birlikte toplantıya katılmıştır.
Başlık : TVHB 45. Büyük Kongre
Açıklama :  Türk Veteriner Hekimleri Birliği 45. Olağan Büyük Kongresi 24-25 Kasım 2012 Tarihlerinde Ankara`da gerçekleşmiştir. İzmir Veteriner Hekimler Odası olarak 9 Delegeyle Kongreye katıldık.
Başlık :  Ödemiş ilçe Temsilcimiz
Açıklama :  Ödemiş ilçe Temsilcimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ödemiş İlçe Müdürlüğünün yeni açılan toplantı salonunda yapılan ilçe temsilciği seçiminde temsilciliğe meslektaşımız Şenol Savuran seçilmiştir. Yönetim kurulu olarak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ziyaret edilmiş, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İzmir il Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu işbirliği ile yürütülen Organik toklu ve piliç besiciliği uygulamaları Ödemiş ilçe Müdürümüz Veteriner Hekim İbrahim Altıntaş ile birlikte yerinde görülmüştür.
Başlık : Kiraz- Beydağ ilçe Temsilcimiz
Açıklama :  İlçe temsilciliğine Meslektaşımız Erol Çomak seçilmiş, katılan meslektaşlarımızla görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Başlık : Hizmet içi Eğitim - 14.11.2012
Açıklama :  15 Ekim 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği uyarınca konularının Türk Veteriner Hekimler Birliği ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen "Hizmet İçi Eğitim" kursu 14.11.2012 tarihinde Odamızca düzenlenmiştir.
Hizmet içi eğitimde Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü`nden meslektaşımız Dr.Gülçin Erdal, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünden Meslektaşlarımız Figen Ayberk ve Hüseyin Koldaş, Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Anabilim Dalından Yrd. Doç. Dr . Sedat Arslan, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ebru Tong sunularını yapmışlardır.
Başlık : İzmir Tabip Odası Yönetimi Odamızı Ziyaret etti.
Açıklama :  İzmir Tabip Odası Başkanı Sn. Op. Dr. Suat KAPTANER ile Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Op.Dr.Ceyhun BALCI Odamızı ziyaret ettiler. 13.11.2012
Başlık : Büyük Kongre Delegelerimizle - 08.11.2012
Açıklama :  Büyük Kongre Delegeleri ile 08.11.2012 perşembe günü toplantı yapıldı.
Başlık : Urla toplantımız - 18.10.2012
Açıklama :  Urla ilçesinde yapmış olduğumuz toplantıda, Veteriner Hekim Dr. Meral Gökdağ Urla ilçe temsilcimiz seçilmiştir. 18.10.2012
Başlık : Ata`ya Saygı Yürüyüşü
Açıklama : 10 Kasım 2012 Ata`ya Saygı Yürüyüşü`ne katıldık.
Ulu Önder Atatürk`ü ölümünün 74`üncü yıl dönümünde Saygıyla Anıyoruz.
Başlık : Uygulamalı Dinamik Kilitli İntramedüller Fiksasyon Kursu
Açıklama :  Uygulamalı Dinamik Kilitli İntramedüller Fiksasyon Kursu 4 Kasım 2012, Urla-İZMİR Kursu Düzenleyen Kuruluş: Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Derneği - İzmir Veteriner Hekimler Odası İşbirliği ile. Kurs Eğitmenleri: Prof. Dr. Hasan BİLGİLİ Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Barış KÜRÜM Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Veteriner Hekim Erhan GÖKDAĞ Urla Vet Veteriner Polikliniği Veteriner Hekimi
Başlık : 170. YIL Kutlandı
Açıklama :  Mesleğimizin başlangıcının 170.yılı Kutlandı. 3 Kasım 2012 Tarihinde Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına Çelenk Koyduk, Saygı Duruşunda Bulunduk.
-Ege Bölgesi Sanayi Odası “Sanayiciler Kulübü” Kokteyl Verildi (Cumhuriyet Blv. No:63 Pasaport-İzmir).
Başlık : Klivet - Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği
Açıklama :  9.10.2012 tarihinde İzmir Veteriner Hekimler Odasında gerçekleştirilen “Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (Klivet)” İzmir Şubesi Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Seçimi
Başlık : 15.10.2012 Tire Toplantısı
Açıklama :  15.10.2012 tarihinde Tire İlçesindeki meslektaşlarımızla toplantı yapılmıştır.İlçe temsilciliğine Veteriner Hekim Serhan Aydın seçilmiştir.
Başlık : 2. Grup Fotograflar - Tek Sağlık; Süt ve Süt Ürünleri Çalıştayı
Açıklama :   Tek Sağlık; Süt ve Süt Ürünleri Çalıştayı - Öğle Yemeğinde.
Başlık : Tek Sağlık; Süt ve Süt Ürünleri Çalıştayı
Açıklama :  Tek Sağlık: Süt ve Süt Ürünleri Çalıştayı 13 Ekim 2012 Tarihinde gerçekleştirildi.
Başlık : Ziyaretçilerimiz...
Açıklama : Odamızı ziyaret eden yetkililer ile günün anısına çekilen fotoğraflar. Eylül - Ekim 2012 
Başlık : Can Dostum Şenliği
Açıklama :  6 ekim 2012 tarihinde tay parkta yapılan 3. Can Dostum Şenliği görüntüleri. Bu şenlik açılışında yapılan konuşmada 5199 sayılı kanun ve yönetmeliği kapsamında oda görüşümüz belirtilmiş standımızda broşürlerimiz dağıtılmıştır.
Başlık : 15. Pet Show İzmir - 27.09.2012
Açıklama :  Efor Fuarcılık tarafından bu yıl 15.si gerçekleştirilecek olan Pet Show, düzenlendiği günden bu yana Egeli ve İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği, heyecanla beklediği sosyal bir etkinliktir.
Başlık : İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Toplantısından Görüntüler
Başlık : 20.09.2012 4.Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Fuarı
Açıklama :  Uluslararası İzmir Fuar Alanı`nda Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı ile 4.Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Fuarı
Başlık : 19.09.2012 Şap Hastalığına Karşı Aşılama...
Açıklama :  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izmir il Müdürlüğünde ilçe temsilcilerinin bir kısmı oda ve damızlık sığır yetiştiricileri birliği ile il genelindeki şap hastalığına karşı yapılan aşılamalarla ilgili toplantı görüntüleri.
Başlık : Devir Teslim -12.09.2012
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanları Bir önceki dönem Başkanı Suat Çelikel, Eylül 2012 - Eylül 2014 Dönemi Başkanı H. Gökhan Özdemir ile Birlikte günün anısına...
Başlık : İzmir VHO`sı Yönetim Kurulu Seçimleri 09.09.2012
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Seçimleri 09.09.2012
Başlık : İzmir Veteriner Hekimler Odası Genel Kurulu
Açıklama :  İzmir Veteriner Hekimler Odası Genel Kurulu 08 Eylül 2012
Başlık : “Tek Sağlık: Hayvansal Kaynaklı Gıdaların Üretimi ve Güvenliği Yönetimi Çalıştayı”
Açıklama :  “Tek Sağlık: Hayvansal Kaynaklı Gıdaların Üretimi ve Güvenliği Yönetimi Çalıştayı” 25.02.2012
Başlık : 22 Ekim 2011 Balomuz
Açıklama :  Sürmeli Efes Otel
Başlık : İzmir VHO 1. VHS Çalıştayı 21 Ekim 2011
Açıklama : 1.Grup Fotoğraflar
Başlık : Bakan ziyaret 23.09.2011
Açıklama :  TC. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Mehdi Eker ve beraberindeki yetkililer stand`ımızı ziyaret ettiler. Başkanımız Suat Çelikel, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tangül Karahan, M.Türel Gürcan ile...
Başlık : Ortopedi Kursu 24 Haziran 2011
Açıklama :  VOTDER ile işbirliğimiz sonucu gerçekleştirilen kursa katılan meslektaşlarımızın fotografları
Başlık : Bir Fotograf Bin Sözcüğe Bedeldir.
Açıklama : Hayvan Hakları için Veteriner Hekimler Derneği Başkanı Veteriner Hekim Kutlu Dayıoğlu`nun Objektifinden...
Başlık : Veteriner Hekimler Balosu 06.11.2010
Açıklama : Altın Yunus - Çeşme - 06.11.2010 Veteriner Hekimler de eğlenir...
Başlık : Pet Show 21-24 Ekim 2010
Açıklama :  İzmir - Kültürpark Uluslararası Fuar alanında 13.sü düzenlenen Pet Show 2011`e katıldık.
Başlık : 168.Yıl Kutlama 23.10.2010
Açıklama :  23 Ekim 2010 Tarihinde ülkemizde Veteriner Hekimliği Eğitiminin Başlangıcının 168.Yılını kutlama etkinliklerinin ilk aşamasında Atamızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunduk...